موسسه سخن آشنا
Sustained Achievement

PET

Prepare yourself for Preliminary English Test
۱۳۹۵/۱۲/۲۷

PET که بر گرفته از Preliminary English Test می باشد به عنوان یکی از اولین آزمون های دانشگاه کمبریج در سطوح ابتداییبرگزار می گردد. PET از نظر CEFR یا همان چهارچوب مشترک اروپایی مرجع برای زبان ها، در سطح B1 قرار دارد و بیانگر استفاده مناسب از زبان در شرایط ساده و روزمره می باشد.

این آزمون در دو قالب برگزار می گردد: ۱- برای بزرگسالان ۲- برای مدارس. هر دو از لحاظ سطح افراد، مدل آزمون و مواردی که مورد ارزیابی قرار می دهند یکسان اند، و تنها تفاوت آنها نوع موضوعاتی است که در هر کدام مطرح می شوند.

این آزمون به صورت کتبی و کامپیوتری در سه بخش – خواندن و نوشتن، شنیدن و صحبت کردن – برای سنجش مهارت های زبانی متقاضیان طراحی شده است.

 

خواندن و نوشتن

این قسمت از آزمون PET در ۸ بخش و ترکیبی از انواع متن ها و پرسش ها طراحی شده است.

بخش های ۱ الی ۵ توانایی خواندن و بخش های ۶ الی ۸ توانایی نوشتن را ارزیابی می کنند.

 

زمان آزمون ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
تعداد بخش ها ۸
تعداد سوالات ۴۲
نمره ۵۰% از کل

 

شنیدن

این قسمت از آزمون PET در چهار بخش طراحی شده است و توانایی درک شنیداری را می سنجد. هر بخش دو مرتبه تکرار می شود.

زمان آزمون حدود ۳۶ دقیقه که شامل ۶ دقیقه برای انتقال پاسخ ها به پاسخ نامه می باشد.
تعداد بخش ها ۴
تعداد سوالات ۲۵
نمره ۲۵% از کل

 

صحبت کردن

این قسمت از آزمون PET در دو بخش طراحی شده است. این آزمون توسط ۲ ممتحن و با حضور ۲ شرکت کننده صورت میگیرد تا مقیاس واقعی تری از توانایی فرد بدست آید. یکی از ممتحنین به عنوان مصاحبه گر و دیگری به عنوان مشاهده گر می باشند و هر کدام جداگانه به عملکرد شرکت کنندگان نمره می دهند.

زمان آزمون ۱۰ الی ۱۲ دقیقه برای دو متقاضی
تعداد بخش ها ۴
نمره ۲۵% از کل

 

نمره دهی

این آزمون از فبریه سال ۲۰۱۶ نمره دهی متفاوتی پیدا کرد و با ۳ مقیاس کیفی ( بر اساس کل آزمون ) و مقیاس نمره دهی کمبریج که بین ۱۲۰-۱۷۰ است و مقیاس اروپایی که از سطح A2 الی B2 است ارزیابی می گردد.

مقیاس کیفی مقیاس کمبریج (۱۰۰–۱۵۰) مقیاس اروپایی
PASS WITH DISTINCTION ۱۶۰-۱۷۰ B2
PASS WITH MERIT ۱۵۳-۱۵۹ B1
PASS ۱۴۰-۱۵۲ B1
CEFR Level A1 ۱۲۰-۱۳۹ A2

 

قسمت های نوشتن ، خواندن و شنیدن در یک روز برگزار میشود و قسمت صحبت کردن چند روز قبل یا بعد از قسمت های دیگر انجام می شود. افرادی که در آزمون نمره ۱۲۰ به بالا کسب می نمایند نتیجه آزمون را به دو صورت “اعلام نتایج” و “مدرک “PET دریافت می کنند. دانشگاه ها و مراکز دیگر هر کدام از این ها را به عنوان مدرکی برای اثبات توانایی انگلیسی فرد می پذیرند. اعلام نتایج ۴ الی۶ هفته پس از آزمون و مدرک به صورت پرینت شده ۳ ماه بعد از آزمون به دست آزمون دهنده میرسد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه سخن آشنا می باشد
طراحی وب سایت : اعتماد وب