موسسه سخن آشنا
Sustained Achievement

FCE

Prepare yourself for First Certificate in English
۱۳۹۵/۱۲/۲۷

FCE که بر گرفته از First Certificate in English می باشد به عنوان یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین آزمون های دانشگاه کمبریج در سطح بالاتر از متوسطه برگزار می گردد. FCE از نظر CEFR یا همان چهارچوب مشترک اروپایی مرجع برای زبان ها، در سطح B2 قرار دارد که در این سطح زبان آموزان از توانایی های زیر برخوردار می باشند:

ویرایش جدید این آزمون که در سال ۲۰۱۵ انجام گرفته در سطح گسترده ای برگزار می شود و به عنوان مهر تائیدی از توانایی افراد در گفتار و نوشتار روزمره و برای اهداف شغلی و تحصیلی در تجادت، صنعت، دانشگاه ها و مراکز تحصیلات تکمیلی پذیرفته است. این آزمون در دو قالب برگزار می گردد: ۱- برای بزرگسالان ۲- برای مدارس. هر دو از لحاظ سطح افراد، مدل آزمون و مواردی که مورد ارزیابی قرار می دهند یکسان اند، و تنها تفاوت آنها نوع موضوعاتی است که در هر کدام مطرح می شوند.

این آزمون به صورت کتبی و در چهار بخش – خواندن و کاربرد انگلیسی، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن – برای سنجش مهارت های زبانی متقاضیان طراحی شده است.

خواندن و کاربرد انگلیسی

این قسمت از آزمون FCE در هفت بخش و ترکیبی از انواع متن ها و پرسش ها طراحی شده است.

 

زمان آزمون ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه
تعداد بخش ها ۷
تعداد سوالات ۵۲
نمره ۴۰% از کل
طول متن ها در مجموع حدود ۲۲۰۰ لغت
انواع متن ها روزنامه و مجله، ماهنامه، کتاب (داستانی و واقعی)، تبلیغات و اطلاع رسان

 

 

نوشتن

این قسمت از آزمون FCE در دو بخش طراحی شده است و توانایی نوشتن متن های مختلف را می سنجد.

زمان آزمون ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه
تعداد بخش ها ۲
تعداد سوالات قسمت اول: یک موضوع اجباری، قسمت دوم: یک موضوع از بین سه موضوع به دلخواه
نمره ۲۰% از کل
انواع متن ها مقاله، ایمیل، نامه، گزارش، نقد
طول متن ها بین ۱۴۰ الی ۱۹۰ کلمه


شنیدن

این قسمت از آزمون FCE در چهار بخش طراحی شده است و توانایی درک شنیداری را می سنجد. هر بخش دو مرتبه تکرار می شود.

زمان آزمون حدود ۴۰ دقیقه
تعداد بخش ها ۴
تعداد سوالات ۳۰
نمره ۲۰% از کل
انواع متن ها جوابگویی به پیغام های تلفنی، برنامه های رادیویی، اخبار، اطلاعیه های عمومی، داستان کوتاه و حکایت، سخنرانی، بحث و گفتگو، مکالمه، مصاحبه، مسابقات رادیویی

 

 

صحبت کردن

این قسمت از آزمون FCE در چهار بخش طراحی شده است. دو نفر همزمان در این قسمت شرکت می کنند و باید با ممتحن و متقاضی دیگر صحبت کنند.  این آزمون توسط ۲ ممتحن و با حضور ۲ شرکت کننده صورت میگیرد تا مقیاس واقعی تری از توانایی فرد بدست آید. یکی از ممتحنین به عنوان مصاحبه گر و دیگری به عنوان مشاهده گر می باشند و هر کدام جداگانه به عملکرد شرکت کنندگان نمره می دهند.

زمان آزمون ۱۴ دقیقه برای دو متقاضی
تعداد بخش ها ۴
نمره ۲۰% از کل

 

 

نمره دهی

این آزمون از سال ۲۰۱۵ نمره دهی متفاوتی پیدا کرد و با ۳ مقیاس کیفی ( بر اساس کل آزمون ) و مقیاس نمره دهی کمبریج که بین ۱۴۰-۱۹۰ است و مقیاس اروپایی که از سطح B1 الی C1 است ارزیابی می گردد.

مقیاس کیفی مقیاس کمبریج (۱۴۰–۱۹۰) مقیاس اروپایی
A ۱۸۰–۱۹۰ C1
B ۱۷۳–۱۷۹ B2
C ۱۶۰–۱۷۲ B2
CEFR Level B1 ۱۴۰–۱۵۹ B1

قسمت های نوشتن ، خواندن و شنیدن در یک روز برگزار میشود و قسمت صحبت کردن چند روز قبل یا بعد از قسمت های دیگر انجام می شود. افرادی که در آزمون نمره ۱۴۰ به بالا کسب می نمایند نتیجه آزمون را به دو صورت “اعلام نتایج” و “مدرک “FCE دریافت می کنند. دانشگاه ها و مراکز دیگر هر کدام از این ها را به عنوان مدرکی برای اثبات توانایی انگلیسی فرد می پذیرند. اعلام نتایج ۴ الی۶ هفته پس از آزمون و مدرک به صورت پرینت شده ۳ ماه بعد از آزمون به دست آزمون دهنده میرسد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه سخن آشنا می باشد
طراحی وب سایت : اعتماد وب